(Acceleration, AC) to wskaźnik analizy technicznej, wykorzystywany do mierzenia siły sprawczej rynku. Wskaźnik ten będzie zmieniał swój kierunek przed zmianą kierunku siły sprawczej rynku, ona z kolei będzie zmieniać swój kierunek przed zmianą ceny. Zrozumienie tego, że AC jest wcześniejszym sygnałem ostrzegającym, daje ewidentną przewagę.
Linia zera wskaźnika jest to w istocie linia równowagi, gdzie siła sprawcza zrównoważona jest z przyśpieszeniem. Jeżeli wskazania Acceleration / Deceleration znajdują się ponad linią zera, zwykle sugeruje to kontynuację ruchu wzrostowego i odwrotnie – wartości wskaźnika poniżej zera wskazują na negatywną siłę rynku, co prowadzi do trendu spadkowego.

W przeciwieństwie do Awesome Oscillator, przecięcie linii zero nie stanowi sygnału. Jedyna rzecz, którą należy przedsięwziąć, żeby kontrolować rynek i podejmować decyzje - to śledzić zmiany kolorów. Aby uniknąć głębokich rozważań, należy pamiętać: przy pomocy AC nie warto kupować, gdy aktualny słupek pomalowany jest na czerwono, i nie należy sprzedawać, gdy aktualny słupek jest zielony.
Jeżeli wchodzi się na rynek w kierunku siły sprawczej (wskazania Acceleration/Deceleration są ponad linią zero przy kupnie, albo pod linią zero przy sprzedaży), niezbędne są tylko dwa zielone słupki, aby kupić (dwa czerwone słupki, aby sprzedać).

Jeśli siła sprawcza jest przeciw otwieranej pozycji (wskaźnik jest poniżej zera przy kupnie, lub powyżej zera przy sprzedaży), wymaga to potwierdzenia w postaci dodatkowego słupka. W tym przypadku konieczne jest, aby wskaźnik pokazywał trzy czerwone słupki ponad linią zero dla krótkiej pozycji i trzy zielone słupki pod linią zero dla długiej.